1. Túl keményen és túl gyorsan játszol
A leggyakoribb hiba a padelt kezdő játékosoknál. Megpróbálnak keményen, gyorsan játszani, és így gyorsan befejezni a cseréket. Igyekszenek minél hamarabb magukhoz ragadni minden kezdeményezést. Mindenki elköveti ezt a hibát, mert ha most kezdesz a padellel, és leadsz egy kemény ütést, ami egy vagy több falról is visszapattan, akkor általában megnyered a cserét, mert egy kezdő nem tudja még jól kezelni a visszapattanó labdákat. Miért változtassunk meg valamit, ami működik, igaz? Ha azonban magasabb szintre jutsz, gyorsan rájössz, hogy ez a taktika kontraproduktív, és inkább árt neked.
Ötlet a fejlődéshez:
- Állítsd be a játéktempót 50-60%-ra
- a 80-90%-os sebességet tartogasd a döntő ütésekre
2. Nem mész el a hálóig
A kezdők egyik legnagyobb hibája. Gyakran biztonságosabbnak érzed a pálya hátsó felét, és nem mész a szervára vagy egy jó lobra a hálóig. Ne feledd, hogy a cserék 90%-át a hálónál nyerik meg, így ha nem vagy a megfelelő időben a hálónál, kevés esélyed van a csere megnyerésére.
Mikor kell bemenni a hálóhoz:
- Egy sikeres lobot játszottam le
- Ha az ellenfelem hátul van, és én egy hosszú ütést játszom a vonal mögé
- Szerva után
3. Nem használod a falakat
Kerülöd a falakra való játszást? Ez ismét egy újabb hiba. Ha egyszer elkezdesz haladó játékosokkal játszani, nem tudsz majd falak nélkül játszani. Ha fejlődni akarsz, és jobb ellenfelekkel akarsz játszani, a fal legyen a legjobb barátod. Neki köszönhetően képes leszel lelassítani a cserét, és több időt nyerhetsz az ütésedhez. Ráadásul fal sokkal több játékváltozatot és stratégiát kínál.
Néhány tipp a falhoz:
- Ne veszítsd el a fejed
- Lassú, rövid lendítés
- Hagyd a labdát emelkedni, és ne siess
- A lob ideális ütés a falról, ami gyakran kisegít probléma esetén
4. Nem akarsz megtanulni „helyesen” játszani
Sok kezdő játékos a saját útját járja, és nem hallgat a tanácsokra. Ez teljesen rendben van, de ha padelezni akarsz, és jobbá akarsz válni, akkor meg kell tanulnod helyesen játszani. Meg kell tanulnod a Vibor, a Bandej vagy a fal technikát + néhány taktikai tipp egy teljesen új szintre emelhet.
Hogyan emelheted ki a padelezésedet magasabb ligába:
- Heti egyszeri edzés edzővel
- Megpróbálni megtörni a rossz szokásokat
- Videók és profi mérkőzések nézése
5. Az ütőt az utolsó pillanatban készíted fel
Az ütésre való időben történő felkészülés a tökéletes irányítás kulcsa. Lehetővé teszi, hogy sokkal jobb technikával játssz meg egy ütést. Ez azt jelenti, hogy az ütéseid következetesebbek és hatékonyabbak lesznek. Győződjön meg róla, hogy az ütőd minden alkalommal készen áll az ütésre. A röptékhez és a fej fölötti ütésekhez időben készen kell állnia az ütődnek, magasabban és előtted. Az időben való felkészülés segít, különösen a fej feletti ütéseknél.
6. Rossz koordináció
Egy másik gyakori probléma a koordináció. Ez lehetővé teszi, hogy a megfelelő pillanatban és a megfelelő helyzetben találd el a labdát. Ha mozogsz, míg a labda nincs nálad, és megpróbálod olvasni a játékot, az segít a jobb koordinációban és az ütésre való felkészülésben. Nyilvánvaló, hogy az elején túl közel vagy túl messze leszel a labdától, de adj neki időt. A jó mozgáshoz és koordinációhoz a hálóhoz való befutás is hozzátartozik.
7. Az ütőt a kinézete vagy az ára alapján választod ki
Az padelütő kiválasztása nagyon fontos, és nagyban befolyásolhatja a fejlődésedet. Ezért jobb, ha tanácsot kérsz az edződtől vagy egy tapasztalt személytől. Semmiképpen ne a kinézete vagy a legmagasabb ár alapján válassz ütőt.
Tipp az ütő kiválasztásához:
8. Csak gyengébbekkel játszol, hogy nyerj
Győzni nagyszerű, nem igaz? De a fejlődés még jobb. Keresd a kihívásokat, és próbálj meg néha nálad jobb ellenfelekkel játszani. Ez jó motiváció, és rámutat a gyengeségeidre, amelyeken aztán dolgozhatsz. Ha egyszer játszol valakivel, aki jobb, az rámutat az előző 7 pont egyikére, amivel aztán tudsz foglalkozni.
Ha érdekel a padel, és szeretnéd kipróbálni, segítünk kiválasztani neked a padelfelszerelést az ütőktől kezdve a labdákon át a cipőkig. Nézd csak meg a padel tanácsadásunkat.